מרגלית נועם ישן

על אודות מרגלית נועם, שיטת בוטייקו

סדנאות "החופש לנשום".

גולש שקורא את "על אודות" מעיד על עצמו כגולש רציני שרוצה לדעת יותר על בעל האתר, הכשרתו, ניסיונו, קורות חייו ויכולותיו לפני שהוא בוחר בשיטת הטיפול המוצעת. וטוב שכך עשית. הרי אם הייתי כותבת לך שהגעת לכתובת היחידה בה מציעים לך להיפרד מקשיי הנשימה (או אסתמה, דום נשימה בשינה או אחר…) אני מניחה שהצהרה זו היתה עומדת באותה שורה עם עוד שיטות טיפול, תרופות ומכשירים שהוצעו לך והתבררו כטיפול בסימפטום ולא כפתרון לבעיות קוצר נשימה. ובכן, זה בדיוק המידע שמחכה לך כאן והוא מתחיל מתקופת האסטמה שלי.

מה לי, מרגלית נועם, ולטיפול בקשיי נשימה?
כשציינתי את תקופת האסטמה שלי התכוונתי לתקופה מן היום בו התגלה כי לבני (אז בן שלוש וחצי) יש אסטמה ועד שהוצאתי אותו מזה. זה היה לפני יותר מ-17 שנים. מהר מאד התברר לי שהתחמושת איתה נלחמת הרפואה הקונבנציונאלית במחלות אלו אינה יכולה להביא לך את הבשורה והיא מטפלת בעיקר בסימפטום ולא בגורם. במינוחים של שפת היומ-יום (וזה לא רחוק מהמציאות) התרופות, המשאפים, ההתקנים ואפילו הטיפולים הפולשניים נועדו להשאיר אותך בחיים.
הבנתי שאם לא אמצא מענה לאסטמה של הבן שלי מחכים לו ולנו ההורים חיים לא פשוטים בהגדרת המעטה, שעיקרם איסורים כמו לא לבצע פעילות גופנית, לא להיפגש עם חברים, לא לצאת לטיולים… ובמקביל תלות בתרופות/משאפים לקדם את בואו של ההתקף הבא. והוא תמיד מגיע.

בהיעדר מענה הולם יצאתי לחיפוש ברחבי עולם אחרי תרופה או טיפול המשנים מצב ב-180 מעלות מ"קוצר נשימה" ל"נשימה לרווחה". ומצאתי – שיטת בוטייקו. וכשאני מדברת על שינוי מצב מהקצה אל הקצה הכוונה היא:

  • .להיפרד מהתקפי קוצר הנשימה, החששות והחרדות מפני ההתקף הבא.
  • להביא להפחתה משמעותית או להפסיק לגמרי תלות בתרופות או מכשירים.
  • לקום בבוקר מלאי אנרגיה לאחר שנת לילה שקטה ומרעננת (ובלי מכשירים).
  • ליהנות מפעילות גופנית ללא מגבלה כל השנה, גם בעונות מעבר.
  • להתנהל בחופשיות וללא האיסורים והמגבלות הקשורים לקוצר הנשימה.

נתחיל בשיטת בוטייקו
השיטה, הנקראת על שמו של פרופסור קונסטנטין בוטייקו, מתבססת על ההנחה כי המקור לבעיות כמו אסטמה, נחירות וקוצר נשימה מקורן בנשימת יתר (היפר-ונטילציה) שגורמת לירידה בכמות הפחמן הדו-חמצני בגוף וכתוצאה מכך  לסימפטומים המוכרים. השיטה הנהוגה בעולם כולו מעל ל-60 שנה, נותנת לך את הכלים להתגבר על קשיי הנשימה בעזרת סידרה של תרגילי נשימה קלים ליישום. מחקרים בעולם כבר הוכיחו  את יעילותה ובטיחותה לטיפול באסטמה עם אחוזי הצלחה גבוהים. והנה לראייה. אם בתחילת דרכי כמטפלת רופאים הגיבו על שיטת בוטייקו בביטול, כיום, יותר ויותר מטופלים מופנים אלי ע"י רופאים שאינם יכולים יותר להתעלם מהתוצאות המדהימות.
על שיטת בוטייקו בהרחבה…

על המרכז הטיפולי "לנשום מחדש":
כאמור, לפני יותר מ-17 שנים התגלתה אצל בני אסטמה. ואני הוצאתי אותו מזה בעזרת שיטת בוטייקו. יעילותו של הטיפול איפשרה לו – לצאת ל'טיול הגדול' לדרום אמריקה לטפס לגובה רב וגם בסביבה הגבוהה בעלת החמצן הדליל להיות ללא שום בעיית נשימה, קוצר או התקף. היכולות הפיזיות ובריאותו של בני לאורך השנים והמסע הזה מחזקים את ההחלטה שלי לעזור בעזרת השיטה גם לאחרים. את החזון הזה לקחתי בשתי ידיים עבר נספר שנים קודם, ועם כל המנועים קדימה, הקמתי את מרכז "לנשום מחדש" בו אני מעבירה את סדנאות תרגילי הנשימה עפ"י שיטת בוטייקו, ומאז, מסייעת בהצלחה רבה כ(80-90 אחוזי הצלחה) לסובלים מבעיות קשיי נשימה וקוצר נשימה לסוגיהן.
ומאיפה הידע והמומחיות?

ההכשרה המקצועית שלי:
את הכשרתי רכשתי באנגליה ב-2004, בקורס הסמכה מטעם BIBH  – הארגון הבינלאומי שהיווה אז את הגוף המקצועי שמאגד את מדריכי השיטה מטעמו בכל העולם. הארגון הוא זה שקבע את הסטנדרטים למבנה, משך, ותוכן הקורסים של מוסמכיו, הפועלים לאור הנחיות אלה. הארגון גם פועל לקידום המחקר ולקידום הטיפול באסתמה, דום נשימה בשינה והפרעות נשימה אחרות באמצעות יישום שיטת בוטייקו. מאז הקמתו הכשיר הארגון יותר ממאה מדריכים הפועלים ברחבי העולם  ואני אחת מהם, והיחידה בישראל. כיום אני חברה בארגון הבינלאומי BBEA שהוקם בארצות הברית שפועל רבות גם להרחבת בסיס הידע של חבריו באמצעות הדרכות מתקדמות. סדנאות הכשרת מטפלים שאני מעבירה מזכות בתעודת הסמכה מטעמו. 

תעודת הסמכה מרגלית נועם

על סדנאות 'לנשום מחדש'
בסדנאות 'לנשום מחדש' על פי שיטת בוטייקו אלמד אותך תרגילי נשימה קלים ליישום ואשר מביאים לשיפור והסדרת קשיי נשימה למיניהם ללא תרופות, משאפים, התקנים או טיפולים פולשניים. כבר בשבוע הראשון יורגש שינוי ושיפור ותוך 5 מפגשים בלבד כל שעליך יהיה לעשות הוא להמשיך ליישם את התרגילים להתרגל לנשום לרווחה (כן, מדהים עד כמה חולי אסטמה והסובלים מקוצר נשימה חוששים לנשום רגיל), לצבור את הביטחון שלך בשיטה ולהתחיל לחיות ולנשום רגיל. לבחירתך שלוש סדנאות:

"דרך הנשימה לבריאות": סדנה בת חמישה מפגשים, כל מפגש נמשך 90-120 דקות ללימוד טכניקות הנשימה ולהטמעתן, עם ליווי  לתוצאות. מספר המשתתפים בסדנה מוגבל ל-5 בלבד כדי לאפשר התאמה ומעקב אינדיבידואלי. 

ספר + "סדנת לנשום לרווחה" : השילוב המנצח של לימוד עצמי (באמצעות הספר "החופש לנשום") עם סדנה מעשית קצרה וממוקדת של טכניקת התרגול.  מתאים במיוחד לגרים רחוק, חיילים בבסיסים סגורים, ואלה שזמנם דחוק מפאת עבודה או התחייבויות אחרות.

סדנאות נשימה לילדים:  סדרה בת חמישה מפגשים. מפגש הורים (ראשון) וארבע פגישות הדרכה, ילד והורה מלווה. כל מפגש נמשך כשעה. הדרכת ילדים מתקיימת במסגרת אישית בלבד,
לקריאה בהרחבה על סדנאות 'לנשום מחדש'…

"החופש לנשום" הספר
את המעגל הטיפולי שלי משלים הספר שהוצאתי, "החופש לנשום". זהו המדריך המלא והמעשי המלמד כיצד להתגבר על קשיי נשימה באופן קבוע, כיצד לשפר משמעותית את השינה  וכיצד ליהנות מפעילויות גם בחילופי עונות. מעבר לסקירת התובנות איך ומדוע השיטה עובד ו הביסוס המחקרי, הספר מציע לך הדרכה מפורטת ומדויקת של כל תרגילי הנשימה, כולל הנחיה להורים בתרגילים המתאימים לילדים. יישום תרגילים אלה ילמד אותך להתגבר על קושי נשימתי ב"זמן אמת" כמו גם לבנות תכנית תרגול לטווח ארוך – בדיוק כזו המתאימה לאורח חייך. ההסברים המקיפים מהי נשימה נכונה ובריאה יקנו לך תובנות חדשות ויתנו לך את המוטיבציה לקחת אחריות, לתרגל וליהנות מהתוצאה.
לתוכן המלא על הספר…

הספר החופש לנשום מאת מרגלית נועם ופאטריק מקיואן

ועכשיו, הסובלים מתופעות קוצר הנשימה מוזמנים ליצור איתי קשר  09-7724783

או למלא פרטים ואני אחזור אליך בהקדם