טיפול בנחירות אצל נשים וגברים – איך למנוע נחירות בשיטת בוטייקו

טיפול בנחירות בדרך הפשוטה: נשימה נכונה

איך למנוע נחירות
איך למנוע נחירות

נחירות (וגם דום נשימה בשינה) הן פונקציה של זרימת אוויר במעברים צרים ודרך פתח קטן: הלוע והאף. ככל שהמעברים צרים יותר ו/או כמות האוויר גדולה יותר כך עולה מהירות זרימת האוויר, גובר הרטט, ומתגברות הנחירות.להצלחת טיפול בנחירות יש לבחור ולפעול באחת לפחות משתי אפשרויות: להרחיב את מעברי האוויר, או להקטין את נפח האוויר העובר דרכם.

בעוד שרוב הטיפולים לנחירה, כמו תרופות לטיפול בגודש באף, מדבקות לאף, ניתוחים למיניהם או התקן דנטלי נועדו להרחיב את דרכי הנשימה, שיטת בוטייקו מהווה טיפול בנחירות שהינו אפקטיבי ביותר היות והיא מתקנת נפח נשימה לרמות נורמליות, בנוסף להרחבה בדרכי הנשימה.

וכך: בעצמך ובאופן טבעי הטיפול בנחירות בידיים שלך. 

לפרטים נוספים על נחירות ושיטת בוטייקו התקשרו  09-7724783

או מלאו פרטים ואני אחזור בהקדם

  נחירות הן הצליל הקולני של הנשימה במהלך השינה. הצליל נוצר מתנודות של רקמות רפויות בגרון ובאף כאשר אין זרימה חופשית של האוויר אותו אנו שואפים.

  בזמן השינה יש הרפיה של השרירים בגרון ונוצרת היצרות של החלק האחורי של הגרון. מעבר האוויר דרך הפתח הקטן הזה עלול לגרום לרקמות המקיפות את הפתח לרטוט, וכך נוצר הצליל המוכר. בנשימה דרך הפה, זרימת האוויר גורמת לרטט גדול עוד יותר של רקמות, ולכן היא מגבירה את הנטיה.

  נחירות הן לרוב נושא לבדיחות ולמבוכה, והיא גורמת למתחים בין בני זוג. מערכות יחסים עלולות להיפגע בגלל נחירות, בכך שאילצו את בן הזוג לעזוב את חדר השינה ולישון בחדר אחר. אבל "אני פה בגלל בן/בת זוגי" היא רק סיבה חלקית לטפל בבעיה, כי לנחירות יש משמעות נוספת. הנחירות עלולות לפגוע באיכות השינה ולגרום לעייפות ביום, חוסר ריכוז ועצבנות. ללא טיפול, נחירות עלולות להתפתח לתסמונת דום נשימה בשינה, לחץ דם גבוה או למחלות לב וכלי דם. 

  בעיית הנחירות היא תופעה נפוצה. כ- 45% מהגברים ו-30% מהנשים נוחרים באופן קבוע. המודל הטיפוסי של נוחר שהוא גבר מבוגר עם עודף משקל כבר לא תקף. התופעה הרחיבה גבולות והיא קיימת גם בקרב נשים, ילדים, אפילו פעוטות, ומצויה גם בין אנשים ללא עודף משקל וגם אצל אנשים העוסקים בספורט.

  אנשים בריאים שאינם נוחרים נשימתם שקטה, הם נושמים דרך האף ובפה סגור, והם גם נהנים משינה עמוקה ורציפה וקמים רעננים ומלאי אנרגיה לאחר שנת לילה "טובה". אחת הסיבות לנחירות אצל נשים וגברים היא נשימה דרך הפה שכן, נשימתם של הנוחרים היא כבדה ולרוב הם נושמים דרך הפה. האזנה לנשימתו של אדם כאשר הוא נוחר תגלה נשימה רועשת וכבדה.

  נשימה דרך הפה משפיעה על הנחירות בכמה היבטים

  נחירות אצל נשים
  נחירות אצל נשים
  • אנשים הנושמים דרך הפה נוטים לנחור כי זרימת האוויר ישירות דרך הפה משפיעה יותר על התנודות של הרקמות. לכן כל דבר המפריע לנשימה דרך האף יכול גם הוא להיות סיבה לנחירות: גודש באף בגלל התקררות או שפעת, אלרגיות או סטיה של מחיצת האף (מחיצה עקומה). ככל שהחסימה גדולה יותר, כלומר המעבר באף הופך צר עולה מהירות זרימת האויר בו, הרטט גובר ואתו גם עוצמת הנחירות.
  • הפה הפתוח מהווה תיבת תהודה להגברת קולות הנחירה.
  • בהשוואה לנחיריים, הפה הוא פתח כניסת אוויר הרבה יותר גדול וכך מאפשר לכמות גדולה יותר של אוויר להכנס לדרכי הנשימה העליונות.

  איך למנוע נחירות בשיטת בוטייקו?

  שיטת בוטייקו היא בעיקרה אוסף של תרגילי נשימה ייעודיים וייחודיים אשר מבוססים על פיזיולוגיה של הנשימה ואשר פועלים כדי:

  • לבנות הרגלי נשימה חדשים ובריאים אשר בהם נפח הנשימה מופחת. הרגלים קבועים לשעות היום והלילה כאחד.
  • לטפל בהיצרות של דרכי הנשימה.

  היא אינה נזקקת לסיוע של מכשירים ואינה מחייבת שימוש בעזרים או התקנים. אם חיפשתם איך למנוע נחירות בעזרת טיפול טבעי בנחירות, אין טיפול בנחירות טבעי יותר מטיפול בנחירות אצל נשים וגברים בשיטת בוטייקו.

  לפרטים נוספים על נחירות ושיטת בוטייקו התקשרו  09-7724783

  או מלאו פרטים ואני אחזור בהקדם

   בין האנשים שנוחרים, חלק נוחרים מהפה, אחרים מהאף, ויש גם שנוחרים משניהם ביחד. נחירה דרך הפה היא הקלה ביותר לטיפול והיא פוסקת עם החזרה לנשימת אף. נחירה דרך האף פוסקת לאחר שהאף משוחרר, זרימת האוויר בו חופשית, ולאחר השלמת התהליך של תיקון נפח הנשימה.

   טיפול בנחירות אצל נשים וגברים בעזרת שיטת בוטייקו הוא תהליך שבו מתקיימים:

   • מעבר לנשימת אף מלאה. בערות ובשינה, במנוחה ובפעילות. ראשית לומדים איך לשחרר את האף הסתום במספר טכניקות אפשריות ואיך למנוע אותו לחזור ולהסתם, למשל בגלל גודש באף.
   • טיפול בנפח הנשימה המוגדל הוא של אימון מרכז הנשימה שבמוח לתחזק נשימה בנפח תקין, נפח מופחת. התוצאה היא נשימה תקינה "חדשה" שבה בכל נשימה ונשימה שואפים כמות קטנה יותר של אוויר, באופן אוטומטי וללא מודעות מכוונת. כך משיגים תוצאה לטווח ארוך.

   כשהנשימה שקטה,רגועה ויציבה כל הלילה – הנחירות נחלשות ופוסקות, וביחד אתן גם עצירות הנשימה. כל זאת ללא תופעות הלוואי של תהליכים פולשניים.

   נשימה נכונה לטיפול בנחירות

   לנחירות שלכם יש פתרון, כדי להקל עליהן באמצעות טיפול בנחירות הכרחי ללמוד לנשום נכון.  

   מוזמנים לפנות אלינו לפרטים נוספים בטלפון  09-7724783