הסמכת מטפלים

 שיטת בוטייקו – התכנית להסמכת מטפלים

קשיי נשימה, הפרעות שינה ומצבי חרדה– את כל אלה ומחלות כרוניות נוספות מאפיינת נשימה לקויה. היא נפוצה בקרב ילדים ומבוגרים, ספורטאים או לחילופין אנשים שעבודתם משרדית באופיה. נשימה נכונה לעומתה היא חלק מבריאות שלמה. לכן היכולת לאמן לנשימה נכונה ולהביא להסדרת הנשימה מקצרת את הדרך להחלמה, מייעלת ומעמיקה את המענה הטיפולי והיא שילוב מנצח  לידע וכישורים קיימים. לזה בדיוק מכוונת תכנית ההכשרה להדרכת שיטת בוטייקו.

זו הזדמנות 

 • לרכוש כלי טיפולי המאפשר למטופלים להשיג את השיפור בבריאותם במהירות ובעקביות וללא תלות בתרופות. לדעת שילד למד לצאת מהתקף אסטמה בעצמו – ללא משאף כשהוא רחוק מהוריו, לשמוע שאשה בת 82 חזרה לרקוד ריקודי-עם, או שאשה בת 80 כבר לא דואגת שתתעורר בוקר אחד עם שבץ מוחי בגלל דום נשימה בשינה. בשבילי זה הדלק והכוח המניע.
 • להשתלב בתחום נחוץ ומתפתח. בישראל חיים עשרות אלפי אנשים לפחות הזקוקים לידע הזה, ורק קומץ מדריכים מוסמכים פעילים.

למי מתאימה התכנית? 

 • למטפלים ונותני שירותי בריאות רבים: לעוסקים ברפואה משלימה/אלטרנטיבית, בפיזיותרפיה, בבפסיכותרפיה, בקלינאות תקשורת, למדריכי יוגה למדריכי כושר ועוד. להרחבת פעילות הקליניקה ולהגדלת מעגל המטופלים.

פירוט המסלול

הכשרה רמה-1. המיועדת למטפלים ונותני שירותי בריאות. היא מאפשרת הוספת אימון הנשימה למסגרת הפרוטוקול הטיפולי בו פועלים וכך לסייע כבר בשלב זה ללקוחותיהם לנהל נכון יותר את הנשימה שלהם.
המחזור הקרוב מתקיים ברשת באמצעות זום, והוא כולל הרחבה של התרגול האישי. 

הנושאים המרכזיים בהכשרה רמה-1 הם:

 • נשימה תקינה – תפקוד ופרמטרים.
 • אנטומיה ופיזיולוגיה של נשימה.
 • נשימת יתר- מהי ומה השפעותיה על מערכות בגוף.
 • שיטת בוטייקו: המהות, וסדרה בסיסית של תרגילים.
 • שיטת בוטייקו לילדים.
 • השפעה של תזונה, פעילות גופנית ואורח חיים על הנשימה.
 • יישום שיטת בוטייקו עבור בעיות בדרכי נשימה עליונים, והגנתם מפני זיהומים. 
 • הנחיה בתרגול עצמי של המשתתפים

לחצו  כאן לקבל קובץ המידע על המחזורים הקרובים 
או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  למרביתנו, הנשימה היא פעולה פיזיולוגית מובנת מאליה ואיננו משקיעים בה שניה של מחשבה או תשומת לב. אבל יש רבים שבעבורם לנשום סדיר זה מותרות, והם עסוקים רק במחשבה על נשימה. איך יכולה שיטת בוטייקו לעזור?

  בעזרת תרגילי נשימה פשוטים ושינוי קל בהרגלים ניתן להשפיע על הנשימה האוטומטית, נשימה המתקיימת מעצמה וללא מודעות. הנשימה מנוהלת על ידי המרכז הנשימתי הנמצא בגזע המוח ואשר מסוגל לשנות ולתקן את פעולתו, אם יודעים מה ואיך להגיד לו. וכאן בדיוק הטריק. כלומר – השיטה מבוססת על עקרונות פיזיולוגיים בסיסיים של הנשימה, שעובדים תמיד – אם מנהלים נכון את הדיאלוג עם מנגנון הנשימה. והתוצאה: נשימה תקינה ותהליך הבראה. כל זה ללא תרופות, ללא מכשירים, ובאופן עצמאי. זו הסיבה שהשיטה מאפשרת טיפול במחלות רבות, ובעיקר מוכרת בהקשר של  אסטמה, אף סתום (נזלת כרונית, קונכיות מוגדלות או מחיצה עקומה),  נחירות, דום נשימה בשינה ומצבי חרדה.

  השיטה מסווגת ברמה הגבוהה ביותר של ראיות ומחקרים מן העולם התומכים ביעילותה בטיפול באסתמה תוך הצגת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. יתרונה הגדול הוא שכל מי שמיישם את תרגילי הנשימה מסגל לעצמו הרגלי נשימה נכונים ומהר מאד חוזר לחיים נורמליים, ללא הגבלות, ללא איסורים ולהקטנת התלות בתרופות ועד להפסקה מלאה משימוש בהן. היכולת הזו, לאמן אנשים בדרך מוכחת לנשימה סדירה ותהליך הבראה נמצאת כולה בתכנית ההכשרה . 

  תכנית ההכשרה בנויה בההתאם לסטנדרטים של ארגון 
  BBEA –
  Buteyko Breathing Education Association
  והיא מזכה בתעודת הסמכה מטעמו
  בכפוף לעמידה בתנאים

  תעודה הכשרת מטפלים שיטת בוטייקו

  לחצו כאן לקבלת קובץ המידע על המחזורים הקרובים 
  או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם