אז איך פותחים אף סתום?

האף הסתום מציק לכם, מפריע לכם לנשום, להריח, לדבר, לבצע פעילות גופנית ולישון? כבר ניסיתם עבור אף סתום תרופות סבתא למיניהן ושום דבר לע עזר? כדאי שתכירו את התרגילים הטבעיים של שיטת בוטייקו שכבר זכתה להכרה והצלחה עולמית, המועברת בארץ במרכז לטיפול בקשיי נשימה "לנשום מחדש" שהוקם ומנוהל על ידי מרגלית נועם.

תרגול בסיסי לפתיחת אף סתום

רוצים לדעת איך לפתוח אף סתום? לפניכם תרגיל נשימה בסיסי שיעזור בפתיחת האף ודרכי הנשימה.  לשם כך עליכם לשבת זקוף ולנשום נשימות רגילות. עכשיו קחו פנימה שאיפה קטנה, נשפו החוצה ובסיום הנשיפה אחזו בעדינות בקצה האף ועצרו את הנשימה, כאשר אתם מקפידים להשאיר את הפה סגור. המשיכו לעצור את הנשימה תוך כדי תנועות קלות עם הראש לצדדים וקדימה ואחורה עד שתחושו שחסר לכם אוויר. כעת תוך כדי שאתם שומרים על הפה סגור עזבו את האחיזה באף וחזרו לנשום. חכו כשלושים עד ארבעים וחמש שניות שהנשימה שלכם תתאושש וחזרו על התרגיל עוד ארבע פעמים. בסיום התרגיל אתם אמורים להרגיש בפתיחתו של האף. זהו הצעד הראשון לזכות באף פתוח לזמן ממושך, ולהינות מכל היתרונות.

 

קושי שלא לנשום מהפה

ביצעתם את התרגיל בהצלחה אך עדיין מתקשים לנשום דרך האף ולא דרך הפה ומרגישים כאילו חסר לכם אוויר? הסיבה לכך היא הרגלי מנגנון הנשימה שלכם ונפחי האוויר שהוא הורגל אליהם, מה שיכול להתבטא בתחושות של מחסור באוויר או מחנק בעת נשימה עם פה סגור. חשוב לדעת כי הרגלים אינם משתנים באופן מיידי והרגל ממושך של נשימה דרך הפה, שהינו פתח נשימה גדול, משמעותו גם הרגל לצרוך כמות מאוד גדולה של אוויר בכל נשימה. לכן היכולת לחזור לנשום דרך האף דורשת גם שבקרת הנשימה תשנה את דפוסיה ותעבור בהדרגה מצריכה גדולה של אוויר דרך הפה לנשימה יותר מבוקרת ומתונה דרך האף. במקרים אלו יש צורך בתרגול קבוע של שיטת בוטייקו המוביל בהדרגה לשינוי טבעי בהרגלי נשימה נכונה.

 

לפתיחת אף סתום

רוצים לדעת עוד על איך פותחים אף סתום? מעוניינים בעוד פרטים וייעוץ מקצועי בנושא? השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם "לנשום מחדש" בטלפון 09-7724783 או במייל contact@buteyko.co.il.