עדויות מטופלים

 העדויות אחרי סדנאות "לנשום מחדש"

בוגרי סדנאות נשימה במרכז "לנשום מחדש" מספרים. בוידיאו ובעדויות כתובות על: 

 • תוצאות הטיפול באסטמה,
 • הקלות החדשה בכל פעילות מאומצת,
 • ניתוח מחיצת אף שבוטל,
 • אף שכבר לא סתום,
 • הצלחתו של ילד להתמודד עם נזלת כרונית ואף סתום, ועוד ועוד.

בני בן ה 7 אובחן עם נוזלים באוזניים ווגם ירידה בשמיעה. הרפואה הציעה ניתוח כפתורים. אני חיפשתי פיתרון אחר. בסופו של דבר הגעתי לשיטת בוטייקו ולמרגלית נועם באבחון של נשימת פה. מרגלית מצליחה לדבר בגובה העיניים של ילד בן 7 ולזכות לשיתוף פעולה. פגישות של הדרכה ותרגול אדוק בבית הביאו לאחר שנה לתוצאה מדהימה. אין כלל נוזלים באוזניים, ובדיקת השמיעה יצאה תקינה. דברים נוספים השתפרו בדיעבד: קו הלסת שנסוג התקדם חזרה למצב תקין, רוק מוגבר מהפה, אינפוף מהאף.
לחזור לנשום נכון זאת שיטה שעובדת. תודה למרגלית נועם, מילי קירשנר

ניתוח המחיצה בוטל
הייתי מכור לטיפות אף. לא יכולתי להירדם טוב, היו לי חרחורים, כאבי ראש וגרון יבש. פחדתי מהסיפור של הניתוח והחלטתי לנסות את שיטת בוטייקו. במפגש הראשון זה נראה לי פשוט מדי ולא  האמנתי שיכול להיות שיעזור לי. אבל תוך ימים לא הייתי צריך יותר את הטיפות. אם היתה לי אי נוחות תרגלתי וזה עבר. ביטלתי את הניתוח, וגם הרופא הופתע. 

אסטמה ילדים
הבן שלי סבל מאסטמה הרבה זמן. היום הוא התגבר על האסטמה באופן מוחלט בזכות התרגילים של בוטייקו. האפקט היה כמעט מיידי. תוך מספר ימים ראינו שיפור, אחרי שבועיים שיפור משמעותי ומורגש ואחרי חודש האסטמה לא חזרה. התרגול יחסית פשוט וקשה להאמין שתהיה לזה השפעה כל כך משמעותית ומהירה,  אבל זה ככה! 

דום נשימה בשינה
פחדתי שבוקר אחד אני אתעורר עם ארוע מוחי. חיפשתי פתרון כי נשמתי מאוד קשה, ולפי התוצאה של מכון השינה היה לי דום נשימה בשינה. עשיתי את הקורס ואחרי שנה נבדקתי שוב במכון השינה – ונגמרה לי הבעיה עם הדום נשימה בשינה. מאז אין לי בעיה עם הנשימה.

חזרה לנשימת אף 
שנים רבות סבלתי מנשימה דרך הפה, אף סתום ושינה לא טובה. אחרי המפגשים בקורס נוכחתי לדעת שאני מתחילה להיות יותר עירנית, יותר פעילה ונושמת ברווחה. חיות שאין כמותה. השינה שלי שקטה – אני מתעוררת נינוחה ואני מרגישה שמשפיע לי על אורח החיים. 

טיפול באסטמה –  זה היה ממש מהיר 
הגעתי לקורס של מרגלית בגלל ערימת התרופות, וכל הדברים עזרו ליום יומיים ולא יותר. לעומת היום שאני לא משתמש באף אחת מהן. זה קרה אחרי קורס של חודש וזה ממש מהיר.  האף פתוח, התחלתי לנשום בקלות, בלי לנחור בלילה ובלי לנשום בכבדות במדרגות. 

טיפול בנחירות – יש פחות תלונות מהבעל
הגעתי לקורס בגלל שבעלי התחיל להתלונן שאני נוחרת יותר מדי חזק בלילה. לא רציתי מכשירים, רציתי להיות אחראית לעצמי וראיתי שהשיטה היא של נשימות. התרגולים עוזרים ויש פחות תלונות. עוד משהו זה שכשאני נלחצת וקשה לי בנשימה אני מתרגלת וזה עוזר. 

אסטמה – נמאס מהמשאפים
נמאס לי להשתמש במשאפים ולהיות תלוי במצבים של מזג אוויר או תזונה מסוימת. די במיידי הצורך במשאפים לפתיחת סמפונות ירד. יש אנרגיות יותר ויותר גבוהות. אני ישן יותר טוב בלילה. זה לא דורש יותר מדי משאבים. X דקות ביום בשביל מה שמקבלים בחזרה. 

התרגיל הפשוט חולל פלאים
הגענו עם שחר שסבל מנזלת בכל שעות היום. עייפות, ומצב של אי שקט. כבר בשיעור הראשון כשיצאנו הנזלת פתאום נעלמה. במשך חמש שעות לא קינחנו אף ובעינינו זה היה דבר מופלא. התרגיל שנראה כל כך פשוט חולל פלאים. תוך שבוע שחר היה פחות עייף, שינוי במצב רוח – הילד קם בבוקר עם מצב רוח טוב. 

יותר קל במאמץ
אני אשה כבדת משקל וחשבתי שזו הסיבה שקשה לי לנשום בעליה במדרגות ובהליכה למרחק רב. אבל בזכותה של מרגלית שנתנה לי מספר תרגילים ולימדה אותי שיטה חדשה של נשימה, שיטת בוטייקו, אני נושמת ופועלת בקלות רבה יותר. אני ממליצה בחום ומודה על העזרה. 

לפרטים נוספים על שיטת בוטייקו התקשרו 09-7724783
או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  ואלו העדויות הכתובות:

  "בתקופה זו של השנה אני סובלת מקדחת השחת. זהו הזמן שאני מרגישה הכי במצוקה עם הנשימה. בכוונה בחרתי בתקופה הכי קשה לקורס, ידעתי שזה יעזור לי לעבור את התקופה בשלום. נכון להיום אינני זקוקה לשום משאפים או אינהלציה.
  בעבר ישנתי יותר שעות. היום פחות, ואני עירנית באותה מידה. השימוש באף לנשימה ונשיפה נכון לי, וסגירת הפה עוזרת לי תרתי משמע. … 30 שנה מאז שהתחלתי לטפל במחלת האסטמה . אני יכולה להגיש עבודת דוקטורט על כל מה שעברתי. 30 שנה אני משקיעה את כל כספי לטיפולים נפשיים, טיפולים אלטרנטיביים, מה לא למדתי ועברתי על בשרי. והנה אני מגיעה ל"לנשום מחדש" . הכל נראה על פניו פשוט. האלף בית של החיים זה לנשום נכון. ישנה רחל לפני הקורס, וישנה רחל אחרי הקורס. יישר כוח!
  מרגלית מעבירה את הקורס לשביעות רצוני. היא הסבירה, ענתה לכל שאלה, היתה ברורה ושולטת בחומר."
  רחל מהצפון.


  "ברצוני להביע בפנייך את תודתי והערכתי הרבה על פועלך ועל הקורס שהצליח להפריד אותי ממשאף הונטולין.
  לפני מספר חודשים השתתפתי בקורס שקיימת בתל אביב לשיטת בוטייקו. מאז הקורס חיי נראים אחרת ואני מרגיש טוב יותר מיום ליום.
  בגיל 8 בערך גילו אצלי אסטמה שעיקרה היה אסטמה במאמץ וכל ריצה קצרה או מאמץ פיסי כל שהוא גרר אחריו באופן מיידי אתקף אסטמה. מאז ועד הקורס נמנעתי ממאמץ פיסי, לא השתתפתי בשיעורי הספורט, החזקתי ב"פטורים" רבים במהלך השירות הצבאי ובמקביל הלכתי והשמנתי כמובן…
  האסטמה ליוותה אותי כל חיי והשתמשתי בוונטולין כארבע פעמים ביום ויותר (אני הייתי מכור לתרופה ופעמים רבות לקחתי גם אם לא ממש הייתי צריך).
  לפני מספר חודשים כשנתקלתי בטעות באינטרנט באתר של "לנשום מחדש", הייתי מאוד סקפטי. כחובש וכאחד שחקר במהלך השנים את מחלתו הופתעתי כשמישהו קרא תיגר על הרפואה הקונבנציונאלית הגורסת כי אסטמה היא מחלה כרונית בלתי ניתנת לטיפול. המשכתי לקרוא את המאמרים שנכתבו על שיטת בוטייקו ואת המחקרים המופיעים באתר והתמונה החלה להתבהר – הדברים הפכו הגיוניים והרעיון היה נשמע נכון ומסקרן. החלטתי להירשם לקורס הראשון שיפתח בת"א וכך היה.
  שיטת בוטייקו היא שיטה בעלת הגיון רב, קלה ופשוטה להבנה ולתרגול ומרגלית העבירה את הקורס בצורה אמפטית, נעימה, מקצועית וברורה מאוד. התוצאות לא איחרו לבוא וכבר כשבוע לאחר תחילת הקורס הפסקתי להשתמש בונטולין (פשוט כי לא היה יותר צורך בזה).
  היום בראיה של מספר חודשים לאחור אני יכול רק להודות לך מקרב לב על השינוי המשמעותי שעברתי בחיי.
  אינני משתמש במשאף כבר מספר חודשים, אני ישן טוב יותר בלילה וערני יותר ביום, אני נושם מאף והנזלת האלרגית הולכת ופוחתת מיום ליום והיא כבר אינה מפריע לי לתפקוד, אני אפילו יורד במשקל ומאבד את הקילוגרמים המיותרים שהיו לי כל השנים והשבוע הצלחתי לרכב על אופניים תוך מאמץ פיסי רב מבלי לקבל התקף אסטמה, להיחנק או להפסיק באמצע…
  שיטת בוטייקו פשוט עובדת כמו קסם, התרגילים הפשוטים שיש לעשותם קלים לביצוע ואף מהנים, קל מאוד לתרגל את השיטה להגיע לתוצאות מדהימות ועל כל אלו נתונה תודתי הכנה. הבחירה להגיע לקורס בהנחייתך הייתה מההחלטות הטובות והמועילות בחיי!
  בברכת תודה והערכה רבה".
  אור, תל אביב.


  "הגעתי לקורס בוטייקו בשל אלרגיה חריפה לקרדית האבק. התופעות הלכו והחריפו משנה לשנה.
  בקורס אצלך למדתי קודם כל לנשום מהאף ולהפתעתי הרבה מאז האף פתוח כל הזמן.  פעם חשבתי שאאלץ לעבור ניתוח לתיקון המחיצה באף כדי לנשום כמו שצריך. אני מתרגלת מדי יום את הטכניקות הנשימה הפשוטות והתוצאות מדהימות!!! 
  יעל, רעננה.


  "סוף סוף יש לי סדר בנשימה. הייתי נושמת דרך הפה והפה כל הזמן יבש. אני הגעתי לקורס בוטייקו כדי לפתור את נושא הנחירות וכבר יש שיפור בנושא הנחירות. אני צופה שבעתיד ארגיש טוב יותר עם המודעות לנשום דרך האף….אני שמחה שהגעתי לקורס בוטייקו.
  אני מרוצה מההדרכה שהועברה בנועם ובסבלנות".
  אילנה, הוד השרון.


  "אני רוצה להגיד תודה. אני רוצה לספר לך שזו הפעם הראשונה מזה עשרים שנה שאני יודעת שחזרה לי נשימתי.
  מסרבת להקשיב לצו הקיומי -לא יבין לעולם מה פרוש לנשום .
  צלצלתי אלייך בייאוש . ניסיתי דיקור סיני , קינסולוגיה ,רפלקסולוגיה ,שיטת פאולה והשיטה הקונבנציונלית של משאפים .
  המצב הלך והחמיר .נאחזתי באפשרות של שיטת בוטייקו מבלי שהבנתי בזה דבר – כי ידעתי שזאת שיטת תרגול ועד שלא אתנסה לא אבין דבר .כזו אני .כשאמרתי לך בשיחתנו הראשונה בטלפון שאני נאחזת בך כמו בקרנות המזבח – אמרת לי שזה ממש לא מאיים עלייך . סיפרתי לך שמצבי גרוע  ואמרת לי שאת חושבת שתוכלי לעזור .כמה קטנת אמונה הייתי וכמה מיואשת .
  היום חודש וחצי אחרי תחילת התירגול וסופסוף אני יכולה לומר שחזר אלי טעם הנשימה.הריאות שחררו עצמם מהחישוקים ,הצפצופים נעלמו כלא היו, השינה חזרה להיות רציפה ורגועה, השימוש במשאפים למיניהם הצטמצם למינימום. ונראה לי שתוך ימים מספר אוותר גם עליהם תך שמירה על מקומם במגירה (נגד עין הרע ).
  יש לי עוד דרך לעשות ,אבל את הרמת את הכפפה שזרקתי לך ואפשרת לי לעבור מיאוש מוחלט ותלות במשאפים לנשימה תקינה ומוטיבציה גבוהה.
  להמשיך לתרגל …ולתרגל…ולתרגל ובכל פעם מחדש לגלות שאני נושמת בלי מאבק על כל שאיפה ונשיפה .
  ואם תרצי לספר לאחרים שהנשימה עבורם היא עמל ויזע את סיפורי הפרטי  אשמח שתצטטי אותי .
  בהוקר, ותודה, ואהבה".
  אביטל, תל אביב.


  "יותר נינוח בנשימה, מצליח לעבור קשיי נשימה בעזרת תרגילים. פחות עייף. מרגיש טוב יותר בבוקר.
  הקורס מועבר ברור ומעניין, המון תודה על היחס והאיכפתיות. תודה רבה".
  חגי, מהצפון.


   "….בזכות השיטה שלך שמתי שאני רץ לסגור את הפה, עשיתי את זה ואת יודעת מה עכשיו???
  אני האצן של ביהס!!!!! אצן – הכי מהיר ואני הכי מהיר בבית הספר!!  ויש עוד חודש תחרות ריצה תאחלי לי בהצלחה!
  ואם את רוצה לדעת במה אני מקום ראשון אני אגיד לך
  מקום ראשון ב-ריצת ק"מ ו-200 מ' עשיתי ב-4.53! וחבר שלי אתיופי עשה 4.56!
  אני מקום ראשון גם בריצת 600 מ' שגם השתמשתי בשיטתך ועשיתי 2:08 ןחברי שהוא לא אתיופי עשה 2:09 הפרש של שניה בקיצור אני אלוף ביה"ס גם בריצת ק"מ ו-200 מ' וגם בריצת 600 מ'.
  ….מחכה לתשובה ותגובה מהריצה".
  אורי (בן 12), רחובות.


  "מאז תחילת הקורס (ושבוע קודם כשהתחלתי לנשום מהאף) אני לא משתמש בונטולין (שהיה בשימוש יומיומי). אני לא סובל מרעשים וצפצופים בנשימה, אני לא נושם רועש. השינה שלי איכותית יותר ואני הרבה פחות עייף (למרות שאני קם מספר פעמים בלילה לתחנוקת שלי).
  שיחקתי כדורגל – ללא ונטולין וללא קשיי נשימה (תוך כדי הקפדה על נשימה אפית ושמירה על "גבולות" הנשימה שלי).
  אהבתי מאוד את הסבלנות והיחס האישי לכל אחד עם בעיותיו השונות והבנתו את התרגול.
  יש תחושה של איכפתיות ומחויבות להצלחת המשתתף ותמיכה לעתיד.   תודה."
  אייל, חיפה.


  "לאחר שבועיים ירדתי במינון הונטולין מפעם עד פעמיים ביום ל-3 פעמים מקסימום בשבוע. בעבר נמנעתימלבצע פעולות מסוימות שהיום יש לי יותר בטחון לבצע אותם מבלי לחשוש מהתקף שיבוא לאחר מכן.
  הקורס עבר בצורה מאוד טובה והעביר לי ידע ראב בנוגע לאסטמה. בעיקר על גורמים ועל דברים שיכולים למנוע את הגירויים. השיטה עצמה מאוד קלה ופשוטה ועוזרת המון ואני מקווה שבעתיד אוכל להמנע מתרופות בכלל".

  איתמר, חיפה.


   "התחלתי להריח שוב, אני נושם עם אף פתוח, משתדל לאכול נכון יותר, ישן טוב יותר בלילה.
  בהחלה הייתי סקפטי מאוד לגבי הקורס והשיטה אך כבר במהלך ימי הקורס חשתי בשינוי המתחולל. תודה רבה."
  ניר, תל אביב.


  "אין ספק כי משתמש מרוצה הוא מליץ היושר הטוב, האמין והיעיל ביותר- ואני כזה.  הגעתי לקורס נשימות בשיטת בוטייקו בעקבות ניסיון למציאת פתרון לבעיית דום-נשימה-בשינה ברמת חומרה בינונית ממנה אני סובל תקופה ארוכה. התוודעתי לשיטה לאחר שנחשפתי לכתבת המלצה במדור של אודטה בעיתון מעריב. השיטה נראתה לי אמנם "ערטילאית ואוורירית" משהו, אבל לאור תופעות הלוואי החמורות מהן סבלתי במהלך הטיפול בשיטות אחרות שהיו גם יקרות הרבה יותר (CPAP  והתקן דנטאלי), הייתי פתוח לנסות. זה לא להאמין אבל השיפור הן מבחינת איכות השינה והן בתפקוד היום-יומי הוא עצום. זה נכון, כדי להצליח חייבים לרכז מאמץ ולהקדיש את הזמן והאנרגיה הדרושים במהלך השבועות הראשונים עד שהופכים את השיטה לטבע שני, אבל- מדובר באיכות חיים.
  לא אוכל לסיים בלי להחמיא למדריכה, מרגלית נועם, שהפכה מבחינתי את הקורס לחוויה ולהצלחה בתוקף אישיותה ומקצועיותה.
  נסו, ממליץ בחום ומאמין שלרובכם זה יעשה טוב."
  ג. מנווה מונסון.


  "….  חצי מהעולם לא ישן טוב, ולחצי השני נוזל האף…., אולי יש עוד איזשהו חצי בשלם הזה, אני בכל אופן מתרגלת ומרגישה שנוי דרמטי משך היום, אני לא עייפה, הרבה זמן לא הרגשתי כך".
  ישראלה, תל אביב.


  "אני סובל מאסטמה על רקע אלרגי – אלרגיה לכרדית אבק, הייתי משתמש באופן קבוע, יום יום בסרטייד ובונטולין,  לאחר 3 מפגשים של הקורס הפסיקו כמעט לחלוטין מצב של קוצר נשימה וציפצופים, הפסקתי להשתמש בסרטייד לחלוטין ובונטולין אני משתמש כעת לעיתים נדירות מאוד. בקורס קבלתי מודעות חדשה לגבי נשימה נכונה וכלים מצויינים כיצד להתמודד עם קוצר הנשימה שלי, המטרה מבחינתי  כאשר הגעתי לקורס הייתה להפסיק את התלות בתרופות ואני שמח שהשגתי מטרה זו, שיטת בוטייקו היא גאונית ופשוטה. מרגלית שוב תודה רבה על הכול. "
  מקס מהצפון.


  "… בדרך הביתה ברכב בני ואני דיברנו וצחקנו והוא  התגלגל מצחוק והתחיל מייד בהתקפת שיעול אופיינית שבדך כלל נגמרת רק בסיוע של משאף ונטולין.
  הפעם הוא  הצליח להוציא את עצמו כמעט מיידית מהשיעול באמצעות התרגיל החדש שמרגלית לימדה אותו היום (שתי נשימות ועצירת נשימה במשך כמה פעמים). בהתחלה הוא עוד קצת השתעל אבל ממש תוך כמה שניות הוא השתלט על ההתקף של השיעול ובלי משאף פשוט יצא מזה.
  הוא היה מאושר ונפעם מהתגלית שהוא אכן מסוגל לשלוט בגוף שלו כאשר ההתקף מגיע. זה ילד שצוחק הרבה והתקפי צחוק המתחלפים בהתקפי שיעול המידרדרים למשאף הם מחזה מאד נפוץ אצלנו
  ….לא קל להגיע לנפש של ילד בגיל 11 דווקא בהיותו נבון ועקשן ולשכנע אותו שכנגד האינסטינקט הכי ראשוני – דווקא בזמן תחושת חנק הוא צריך לנשום מהאף, לאט ואפילו לעצור את הנשימה שלו. היכולת של מרגלית להגיע אל עומר לרכוש תוך חמישה מפגשים את אמונו בצורה כל כך עמוקה, להרגיע אותו ולהקנות לו יכולת להתמודד עם התקף אסתמה בלי משאף היא ממש פלא בעיני".
  יפעת, נתניה


   "בעונה זו של השנה, הונטולין נצרך מספר פעמים ביום, תחושת המחנק לא מרפה…ובדרך כלל לקראת סוף העונה (חלוף בין אביב לקיץ) למרות היותי שונא תרופות הייתי נכנע ומשתמש במשאפים כמו סרוטייד, כיום לאחר זמן קצר ותרגול שוטף אינני צורך תרופות כלל. אני עדיין "יודע" שזו תקופת מעבר בעיקר היות ושעות הלילה המאוחרות או שעות הבוקר המוקדמות אינן פשוטות אולם נשלטות ללא תרופות. בנוסף ואולי בעיקר – למדתי לטפל במצבי החנק בעזרת תרגול וללא תרופות, זו מבחינתי המתנה הגדולה של הקורס. 
    מציע לנסות ולבדוק את השפעת השיטה על ביצועים ספורטיביים בכלל, כלומר לא רק לאוכלוסייה אסטמטית.     
  ושוב, תודה רבה, הייתי סקפטי, הופתעתי בגדול! איזה כיף". 
  אלון, תל אביב.


   " במהלך הקורס הרגשתי שיפור משמעותי בנשימה, בהתקפי האסטמה ובתחושת שלווה ובעיקר שליטה בנשימות ובהתקפים.
  הקורס מקנה כלים לשליטה בנשימות והרגעת הגוף ומצריך הרבה תרגול. נהניתי מאוד להשתתף ולעבוד בקורס. האווירה והחוויה היתה מאוד מרגיעה ואישית וכמובן מלמדת מאוד. מקווה שאמשיך להתמיד בתרגול והכי הכי להיפטר מהתקפי האסטמה". 


  "מאז תחילת השתתפותי בקורס לא נטלתי כל תרופות האף שלי פתוח יותר ואני נושם יותר מהאף. אני יותר עירני ונמרץ וישן טוב יותר. עדיין הנשימה לא מרגישה חלקה, אבל היא בהחלט השתפרה". 


  "ממצב של קשיי נשימה עם תרופות (משאף סרטייד + כדורי הורמונים) הפסקתי את כל התרופות והמשאפים כולל ונטולין. בהרגשה הקלה ביותר בהפרעת נשימה אני עושה תרגיל "הקטנת נשימה"  והדבר עוזר לי מאוד ללא תרופות.
  יישר כוח. המשיכו ליותר מודעות בקרב הציבור בארץ". 


  "איני נוטל כמעט אטרובנט (מרחיב סמפונות) כשלפני הקורס הייתי לוקח 4 פעמים ביום שתי שאיפות בכל פעם. אני ישן יותר טוב, יותר רגוע. פחות מושפע מסביבה שאליה הייתי אלרגי
  אני מאוד שמח שעשיתי את הקורס. הקורס נתן ונותן לי תקווה. הייתי כבר די מיואש מהמצב. לחשוב שכך אצטרך לקחת כל כך הרבה תרופות כל הזמן וכל הזמן לחיות סביב התרופות.
  הקורס רציני, היחס טוב מאוד ואישי. יש תמיד היענות בכל דבר שפונים". 

  לפרטים נוספים על שיטת בוטייקו התקשרו 09-7724783
  או מלאו פרטים אחזור אליכם בהקדם