מרגלית נועם בתקשורת

מרגלית נועם על שיטת בוטייקו

בטלוויזיה  ובעיתונות

לפניכם ראיונות בטלויזיה על שיטת בוטייקו.

  • בערוץ 10 על שיטת בוטייקו לטיפול באסטמה,
  • אצל אודטה על שיטת בוטייקו לשיפור הנשימה
  • בתכנית של רפי קרסו : שיטת בוטייקו לנשום נכון ובריא. על יחודיות שיטת בוטייקו ולמי היא מומלצת
  • וגם אצל רבקה מיכאלי בעבר הרחוק, על שיטת בוטייקו לטיפול בנחירות. 
שיטת בוטייקו לטיפול באסטמה, ערוץ 10. 

"השיטה שמטפלת בקשיי נשימה בצורה טבעית לחלוטין, מבוססת תרגילי נשימה בלבד. האם זה קסם? רק אחרי שמתאמנים הרבה…המטרה להגיע למקסימום איכות חיים במינימום תרופות. מתאים לטיפול באסטמה, לאנשים שמתקשים לנשום מהאף, סינוסיטיס, ברונכיט, קדחת השחת, אלרגיות. הפרעות שינה: נחירות ודום נשימה בשינה. מדובר בסדנה: תובנה ותרגול…" 

שיטת בוטייקו לשיפור הנשימה, אצל אודטה

"שיטה לנשימה נכונה, כזו שמונעת ומטפלת במגוון גדול של מחלות ובעיות בריאות. הכל התחיל ב-1952 כשד"ר בוטייקו הבחין בקשר בין נשימה למצבי חולי או בריאות, בכך שאנשים לא נושמים נכון, למשל נשימה של חולה אסטמה גם כשהוא לא בהתקף. זהו אוסף של תרגילי נשימה: למניעה ולשיקום הבריאות, ותרגילים שפותרים את הבעיה כשהיא מתעוררת. מוכרת גם באירופה, ארה"ב וקנדה. נחקרה בשבעה מחקרים ונמצאה ירידה בשיומש בתרופות…" 

שיטת בוטייקו לנשום נכון ובריא, אצל רפי קרסו

"אם אתם סובלים מבעיות נשימה ואתם מרגישים שאין לכם אוויר שיטת בוטייקו תלמד אתכם לנשום נכון ובריא. השיטה מתייחסת לנושא הבסיסי והמובן מאליו לרוב האנשים- הנשימה. יש אנשים שזה גורם להם סבל. אנשים שסובלים מאסטמה, קוצר נשימה, צפצופים, שיעול טורדני. אנשים שסובלים מאלרגיות. גם נוחרים יכולים להרוויח ממנה…." 

שיטת בוטייקו לטיפול בנחירות, אצל רבקה מיכאלי

"המטרה להגיע לנשימה שקטה ורגועה. השיטה באה לתקן נשימה מוגברת  בלילה. תנועת האוויר הרבה יותר גדולה, במיוחד הפה הפתוח. בתרגול אנחנו שומרים יציבה זקופה ונינוחה המעודדת נשימת סרעפת. מצרפים תרגול להפחתה רצונית (בזמן התרגול) של הנשימה. מדובר בתהליך הדרגתי…"

כתבות נוספות התפרסמו בעיתונות