אסטמה בילדים

 אסטמה בילדים. גם לילד שלך

מגיע את החופש לנשום, כמו כולם.

אסטמה בילדים. זו המחלה הכרונית השכיחה ביותר בקרב ילדים (10% מכלל האוכלוסייה, רובם מאובחנים לפני גיל 8). אם אמרו לכם שזו מחלה שלומדים לחיות איתה, אז בהחלט אפשר אחרת. הילדים לומדים לעזור לעצמם כדי להחזיר לעצמם את הנשימה בזמן התקף. הם יכולים לחזור לפעילות חברתית לגן המשחקים אחרי שהם לומדים לנשום נכון בזמן פעילות, והבטחון המתפתח מהיכולת החדשה להגיב לקוצר הנשימה ולהתגבר עליו מפחית את המתח ומוריד את תדירות ההתקפים ועוצמתם. 

לאסטמה אצל ילדים יש השפעה גם על ההורים. זו הדאגה המתמדת מכל סימן מקדים של אסטמה בילדים כמו שיעול יבש אצל ילדים, או התקררות. אלו גם האיסורים האין סופיים: הקושי לאפשר לילדכם לצאת לטיולים, פעילויות חברתיות, או להתארח אצל חבר. ואז, בזיהוי הסימפטומים הראשונים של אסטמה בילדים – השיעול היבש שמתגבר, קוצר הנשימה הקל במאמץ, קצת ‘צפצופים’ – עולה השאלה “ועכשיו מה?”  תמיד קיימים המשאף או התרופות, והם אמנם מצילי חיים (כי זו הסכנה הגדולה באסתמה) אבל יש להם תופעות לוואי שיכולות גם להיות האטה של תהליך הגדילה.
גם לילד שלכם מגיע את החופש להיות ילד. ליהנות, להתפתח, ולהיות עצמאי כמו כל הילדים

הצטרפו לסדנת “לנשום מחדש”,
חסכו מילדכם ומעצמכם את הסבל היומ-יומי שהאסטמה כפתה עליכם.
ותוכלו לחזור לסדר היום וסדר החיים

 • פשטות היישום –  כל מה שהילד שלכם צריך כדי להתגבר זה את עצמו. לא עוד בעיה של משאף שנשכח בבית או תלות באדם אחר
 • התוצאה מהירה – שיפור כבר ימים ספורים אחרי פגישה ראשונה, שיפור משמעותי אחרי שבועייים. הפסקת רוב השימוש (85%) במרחיבי סמפונות על פי מחקרים אחרי ששה שבועות. 
 • בלי תרופות – טיפול טבעי באסטמה בילדים ללא סטרואידים, ללא כימיקלים וללא תופעות הלוואי הקשות.
 • יעילות כפולה – את תרגילי הנשימה הנכונה ניתן לבצע בכל מקום בכל רגע ובאופן עצמאי. התוצאות המיידיות מעלות את הביטחון של ילדכם ביכולתו להתגבר עלל ההתקף, ובהתאם, מורידות את החרדה והלחץ הנילווים אליו.
 • חיסכון כספי – חמישה מפגשי הדרכה, זה כל הטיפול הנחוץ. ללא טיפולים חוזרים וללא טיפולים משלימים. וכמובן, נחסכת עלות התרופות בטווח הארוך.

לפרטים נוספים על סדנאות אסטמה אצל ילדים ושיטת בוטייקו התקשרו 09-7724783

או מלאו פרטים ואני אחזור בהקדם

ועד הצטרפותכם לסדנה הקרובה הנה
כמה טיפים שיסייעו לכם להתמודד ביום-יום

 1. נשימת אף. נשימה דרך האף היא כלל ראשון ואחד מבסיסי הלימוד בסדנה. אפשר להרגיל נשימת אף דרך משחק: זיהוי ריחות של פרחים או תבלינים (דרך האף), לשיר מנגינות אהובות אבל בזמזום כשהפה סגור וכדומה
 2. ברגעי מצוקה. כאן נכנס תפקידכם כהורים לפעולה. לא להילחץ, שמרו על קור רוח, חבקו את הילד בתנוחתת ישיבה כשפניו אליכם ועדיף תוך נענועי נדנדה עדינים, האזינו למוזיקה מרגיעה, השרו עליו תחושת רוגע להורדת רמת הלחץ והחרדה שרק מגבירים את עוצמת ההתקף.
 3. אויר נקי. לא לעשן בבית, להגביר את תכיפות ויסודיות נקיון ושאיבת האבק משטיחים, וילונות וכדומה, לדאוג לאיוורור הבית ולהקפיד על שינה בחדר מאוורר.
 4. לפני שינה. להימנע משתיית משקאות מתוקים – במיוחד שוקו, ומאכילת ארוחה כבדה. חשוב להקל על מערכות הגוף ועל פעילותן בזמן השינה.

סדנת תרגילי הנשימה לילדים לטיפול באסטמה אצל ילדים

הסדנה לטיפול באסטמה בילדים זוהי סדנה אישית הכוללת חמישה מפגשים. מפגש אישי מקדים עם הורה או שני ההורים, וארבעה מפגשי הדרכת ילדים בני כשעה כל אחת, בנוכחות הורה מלווה.

הסדנה תצייד את ילדכם בכלים הבאים:

 1. כללי ‘עשה’ ואל תעשה’ בזמן התקף האסטמה תוך שימוש מינימלי בתרופות.
 2. כיצד להתגבר על שיעול, צפצופים וקושי בנשימה.
 3. כיצד למנוע קוצר נשימה בזמן אימון, משחק ופעילות בעזרת נשימה נכונה.
 4. איך לשלב נכון את הנשימה בזמן דיבור
 5. כשהאף סתום – תרגיל לשחרור אף סתום בפחות מעשר דקות
 6. טכניקות ותרגולות נשימת אף גם ביום וגם בלילה
 7. איך ליישם את התרגול ולשלב בשגרת היומיום, כדי להשיג תוצאות לטווח ארוך

להצטרפות לסדנאות הנשימה לאסטמה בילדים,אני מזמינה אותך להתקשר אלי 09-7724783

או למלא פרטים ואני אחזור אליך בהקדם