החופש לנשום – הספר

החופש לנשום ללימוד
שיטת בוטייקו

 ללא:קשיי נשימה, אף סתום, אסטמה 

הספר "החופש לנשום" מגיש לך את ההדרכה המלאה של שיטת בוטייקו – את היכולת להתגבר על קשיי נשימה. מחקרים בעולם כבר הוכיחו את יעילותה ובטיחותה לטיפול באסטמה ואף סתום עם אחוזי הצלחה גבוהים, וההדרכה בספר תכשיר אותך לעשות זאת בעצמך. 
זהו הוא ארגז כלים מעשיים ללימוד, תרגול ויישום כל העקרונות והפעולות הדרושות לך כדי לזכות בבריאותך מחדש ולהתחיל לנשום לרווחה. 
הספר הוא אפשרות מצוינת שמתאימה במיוחד לאלה שגרים רחוק, חיילים בשירות, לאלו שזמנם דחוק או לאלה שמעדיפים לימוד עצמי אישי. כמובן מתאים גם לכל מי שרוצה "לבדוק קצת" את יעילות השיטה לפני שמצטרפים לסדנאות נשימה ב"לנשום מחדש". 

הפרידה מקשיי נשימה באשר הם אפשרית, ובהישג ידך. 

ההדרכה בספר מפורטת ומדויקת. אלו כל תרגילי הנשימה, כולל הנחיה להורים בתרגילים המתאימים לילדים. 
יישום תרגילים אלו ילמד אותך להתגבר על קשיי נשימה בזמן אמת, וגם לבנות תכנית תרגול לטווח ארוך – בדיוק כזו המתאימה לאורח חייך. 
ההסברים המקיפים מהי נשימה נכונה ובריאה יקנו לך תובנות חדשות ויתנו לך את המוטיבציה לקחת אחריות, לתרגל, ולהינות מהתוצאה. 

מטרת הספר לאפשר לך:

 • להביא להפחתה משמעותית או להפסיק לגמרי תלות בתרופות או מכשירים, 
 • לקום בבוקר מלאי אנרגיה לאחר שנת לילה שקטה ומרעננת (ובלי מכשירים).
 • ליהנות מפעילות גופנית ללא מגבלה כל השנה, גם בעונות מעבר. 
 • להתנהל בחופשיות וללא האיסורים, החששות והמגבלות הקשורים לקוצר הנשימה

לרכישת הספר רק לחצו על הכפתור הכתום "החופש לנשום"
או התקשרו 09-7724783

הפרקים

פרק 1: הנשימה – תמצית החיים

 • מהי נשימה לקויה, ועל הקשר בין נפח נשימה ובריאות, על הסיבות והמשמעות של נשימה לקויה, ועל המאפיינים הנפוצים בקרב אנשים המאובחנים כנושמים נשימת יתר, מצב הקרוי היפרוונטילציה. בפרק זה ניתן גם ההסבר על הקשר בין נפח נשימה גבוה ואסתמה.
 • פרק 2: איך הנשימה שלך
  על שלושת השלבים בדרך לשינוי ההרגל הקבוע של הנשימה, על השלב המעשי להערכת הנשימה שלך: כמה היא שונה מנשימה תקינה. כל זאת באמצעות נשימה פשוט. עוד בפרק על חשיבות נשימת אף וכל הסיבות לכך.
 • פרק 3: לקחת את העניינים בידיים
  בפרק זה מובאים כל התרגילים השל שיטת בוטייקו מיישמים טיפול בקשיי נשימה, בצירוף הנחיות הזהירות. אלו כל התרגילים הנדרשים להפוך את הנשימה לשקטה, עדינה, סדירה ורגועה, וגם: איך לשחרר אף סתום וכל התרגילים הדרושים כדי להתגבר על התופעות הנלוות של קשיי נשימה, כמו "צפצופים", שיעול או קוצר נשימה.
 • פרק 4: איך לנשום נכון באימון גופני ופעילות 
  כיצד לבצע פעילות גופנית ללא אסטמה בלי שימוש בתרופות או משאף, וכיצד לשפר את היכולות הספורטיביות בצורה בריאה. על הקשר בין פעילות השרירים, החמצן והפחמן הדו-חמצני, ועל התיאום הנכון בין הנשימה לפעילות
 • פרק 5: נשימה ואורח חיים: שינה תזונה ודיבור
  מהי חשיבות הנשימה המלווה את הפעילות היומיומית? על החשיבות המיוחדת לנשימה בזמן השינה: נשימה דרך האף, שקטה ועדינה לשנת לילה רצופה, מרעננת וללא נחירות. על הקשר בין התזונה והרגלי האכילה לנשימה בריאה
 • פרק 6: התאמה מדויקת של השיטה לצרכיך ואורח חייך
  כיצד לבחור את אוסף התרגילים המתאים לך ביותר לצורך טיפול בקשיי נשימה, וכיצד לשלב אותם בסדר היום בהתאם לגילך, מצבך הבריאותי, ואורח חייך? מהי ההמלצה לקשישים או לאנשים שמצב בריאותם הכללי אינו טוב? מהי ההמלצה לילדים או נערים? מהי ההמלצה לאנשים שסדר יומם עמוס?  

הנספחים

נספח 1: התרופות לטיפול באסטמה

 • בשום תנאי אין לשנות או להפחית את השימוש בתרופות מרשם בלי להתייעץ עם רופא. הנספח מתאר את התרופות לאסטמה (אסטמה בילדים או מבוגרים) ונותן הנחיות לפני ביקור אצל הרופא לקבלת הערכה מחודשת של הטיפול התרופתי
 • נספח 2: שאלות ותשובות
  אוסף תשובות לשאלות נפוצות במהלך תקופת התרגול. מהי הגישה הטובה ביותר עבור אסטמה חמורה?  איך יודעים שתרגילי הנשימה מועילים? קשה לי מאוד להקצות את הזמן הדרוש לתרגול, מה לעשות?
 • נספח 3: סקירת מחקרים
  הצגת תוצאות המחקרים המובילים שנערכו בעולם המערבי על השפעת שיטת בוטייקו לטיפול באסטמה ובעיות נשימה
 • נספח 4: הרחבה לתרגיל מספר 2
  הדרכה משלימה, על נשימת סרעפת בתהליך לתיקון נפח הנשימה
 • נספח 5: נשימת פה אצל תינוקות ופעוטות
  מה אפשר לעשות עם ועבור תינוקות ופעוטות כדי להקנות הרגלי נשימת אף
 • נספח 6: על קונסטנטין פאבלוביץ בוטייקו
  ד"ר קונסטנטין פאבלוביץ בוטייקו: חייו, עבודת המחקר והפיתוח שלו, הצלחותיו וקשייו 

ואם יש לך עכשיו עוד שאלה, אולי התשובה כאן:

 אבל אין לי אסטמה, האם הספר מתאים לי? 
 אם הסיבה וקשיי הנשימה ניתנים לפתרון באמצעות תרגול שיטת בוטייקו, ניתן למצוא בספר את כל התרגילים הדרושים לכך. אף סתום ונזלת כרונית, אלרגיות, נחירות, הפסקות נשימה בשינה, דום נשימה – כל זאת ועוד. התרגול מהווה טיפול בקשיי נשימה ואינו מותנה בתופעות. מטרתו להחזיר את הרגל הנשימה הקבוע והאוטומטי לתקין. עם חזרת הנשימה התקינה פוחתות התופעות עד היעלמותן. נחירות למשל, לעולם אינן מתקיימות אצל אנשים הנושמים נשימת אף שקטה ורגועה במהלך כל הלילה. 
האם באמת אפשר ללמוד לנשום לבד, באמצעות ספר? 
 כן, הספר מכיל את כל הנדרש להצלחה. הוא כתוב ומנוסח בבהירות. אולם יש לזכור שלימוד עצמי הוא תהליך הדורש משמעת עצמית ומחויבות, 
אם אין באפשרותך להצטרף לסדנה, בהדרכה צמודה ובתמיכה משלימה בתהליך, או אם את  מעדיפה "להתחיל בקטן": קודם להבין יותר וגם להתנסות מעט – אז הספר ילווה אותך להצלחה, לטיפול בקשיי נשימה, ולשיפור הבריאות שלך.
מיהם האנשים שקנו כבר את הספר
 חלק מהאנשים שרכשו את הספר התייעצו אתי לפני הקניה. אנשים שאינם יכולים להגיע לפגישות הקורס: גרים רחוק מהמרכז או אינם ניידים, אנשים שסדר יומם ועבודתם אינו תואם את לוחות הזמנים של הקורסים, חיילים המשרתים רחוק, וגם תלמידי תיכון הרוצים לשפר את הכושר הגופני שלהם לקראת הגיוס. 

ואם עדיין יש לך שאלה ללא תשובה
אפשר ליצור אתי קשר באמצעות האתר ולהתייעץ. 

ואם בכל זאת נחוצה לך הדרכה,
ההנחיות בספר ברורות, וניתן לעבוד אתו באופן עצמאי. אבל אם בכל זאת תרצה סיוע, ניתן לתאם הדרכה אישית, קצרה וממוקדת. ההדרכה אפשרית בפגישת רשת בזום, או במסגרת סדנאות "לנשום מחדש" שאני מקיימת ברעננה. ניתן לצרף לספר שתי פגישות הדרכה אישיות בעלות מופחתת.
פרטים על אפשרויות פגישות הדרכה בתשלום נמצאים באתר בדף סדנאות נשימה. 

לרכישת הספר רק לחצו על הכפתור הכתום "החופש לנשום" 
או התקשרו 09-7724783